תפריט
ארט אדריכלים

תמ"א 38

 

לאור דרישות תקן ישראלי 413, מבנים שנבנו עד שנת 1980 אינם עומדים בדרישות תקן רעידות אדמה. לאור זאת, עלה חשש שבמקרה של רעידת אדמה חזקה בישראל, יגרום הדבר להתמוטטות מבנים רבים ולאלפי הרוגים. עלות חיזוק המבנים והתאמתם לתקן גבוהה יחסית, ונדרש מנגנון למימון העבודות.
 

מטרתה של תמ"א 38 היא להעניק תמריץ כלכלי ונדל"ני לחיזוק מבנים, על ידי הענקת זכויות בנייה מוגדלות וכן קיצור ההליכים הבירוקרטיים לקבלת היתר בנייה ובכך לעודד בעלי בתים לחזק את המבנים שבבעלותם, לאור הביקוש הגדול ליחדות הדיור במרכזי הערים הגדולות ענין זה צבר תנופה גדולה ומהווה לעניין רב ליזמים ובעלי דירות לקידום הפרויקט.

 

משרדנו מטפל בפרויקטים רבים של תמ"א 38 החל מבדיקת התכנות אדריכלית כללית וכלכלית לפרויקט מול מחלקות התכנון בוועדות המקומיות אל מול בעלי הנכסים כל אחד ואחד והיזמים המעוניינים בהקמת המיזם. המשרד עורך תיאום התכנון מול כל בעלי הנכסים בבניין בכדי להגיע להתאמת התכנון הכולל לשימושים הפרטיים הנדרשים.

כמו כן באמצעות זכויות הבניה שמקנה תמ"א משפר את האיכויות האדריכליות ואיכות החיים בנכס לרבות הנגשת המבנה באמצעות מעלית, חיזוק המבנה ע"י בניית אלמנטים קונסטרוקטיביים שבהם ממ"דים העונים על פתרון בעיית הג"א, שיפור המרחבים הציבוריים של המשתמשים ושיפור חזות הבניין וכתוצאה כך מביא גם להשבחה ניכרת בנכס ומעודד יזמים לבצע עסקאות תמ"א.


 

תמא 38

 

 

ארט אדריכלים  |  קיבוץ מעלה החמישה ד.נ צפון הרי יהודה  |  משרד: 02-6738050  |  פקס: 077-5312407  |  אימייל: arcc_a@netvision.net.il  |  פייסבוק

בניית אתרים